Elon Musk Starlink maliyetini açıkladı!

Starlink maliyeti

Elon Musk Starlink maliyetini açıkladı!

ABONE OL 

Elon Musk‘ın füturistik projelerinden olan ve hayata geçen Starlink internet hizmeti ile ilgili yeni açıklama geldi. Musk, Starlink projesinin maliyetini açıkladı ve kullanım için tarih verdi.

Starlink Maliyetini Açıklandı!

Elon Musk’ın SpaceX isimli şirketinin dünyanın her noktasına internet hizmeti sağlamak amacıyla geliştirdiği Starlink isimli girişimi ile ilgili yeni açıklama geldi. Dünya yörüngesine Starlink uyduları gönderilerek bu uydular aracılığıyla yüksek hızda internet sağlama hedefi bulunan şirketin eylül ayında dünyanın her noktasında hizmete açılması bekleniyordu.

Elon Musk bu konuda yeni bir açıklama yaptı ve ağustos ayını işaret etti. Starlink internet hizmeti tüm dünyada ağustos ayında kullanılabilir hale gelecek. Şu an 12 ülkede kullanılabilen Starlink interneti 69 binden fazla kullanıcıya sahip. Elon Musk’ın hedefi ise önümüzdeki 12 ay içerisinde 500 bin kullanıcıyı aşmak. Starlink projesinin maliyetinin ise 30 milyar dolar olduğu açıklandı. Proje tamamlandığında ise yıllık 30 milyar dolar gelir hedefleniyor.

Elon Musk Starlink maliyetini açıkladı!

Starlink İnternetinin Uçaklarda da Kullanılması Hedefleniyor

Uzaya gönderdiği Starlink uyduları ile sık sık gündeme gelen SpaceX şirketi, Starlink internetinin kullanım alanını arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Starlink üst düzey yöneticisi Jonathan Hofeller tarafından yapılan açıklamada birkaç havayolu şirketi ile görüşüldüğü ortaya çıktı.

Bilindiği bazı havayolu şirketleri tarafından uçak içinde WiFi hizmeti sunuluyor. Ancak sunulan bu internetin hızı oldukça düşük ve fiyat olarak pahalı olduğu biliniyor. SpaceX şirketi de bu problemi çözmek ve hızlı internet hizmeti sağlamak için çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.