USDT transferlerinin çoğu artık Tron ağından gerçekleştiriliyor

 USDT transferlerinin çoğu artık Tron ağından gerçekleştiriliyor

Kripto para piyasasının güvenli limanı olarak adlandırılan Tether (USDT), sabit fiyatlı bir kripto para olması sebebiyle birçok yatırımcı alım satım yaparken USDT’yi kullanıyor. Ethereum Blockchain ağında üretilen ve ardından Tron Blockchain ağında da faaliyet gösterebilir hale gelen USDT, artık Tron ağında daha fazla transfer edilebilir hale geldi.

USDT Transferleri için Tron Ağı Daha Çok Tercih Ediliyor

Ethereum Blockchain ağında transfer ücretleri bir hayli yüksek olduğu için USDT transferleri için artık Tron ağı tercih ediliyor. Coin Metrics verilerine göre son dört haftada Ethereum ağında USDT transferleri 1.5 milyonda sabit ilerledi. Ancak Tron ağında aralık ortasında 900 bin olan transfer sayısı ocak ayının ikinci haftasında 2 milyona kadar yükseldi.

Tether
USDT Transferleri için Tron Ağı Daha Çok Tercih Ediliyor

Kripto para yatırımcıları tarafından bir hayli kullanılan USDT’nin son 24 saatteki işlem hacmi 117 milyar dolar, toplam kripto para piyasasının son 24 saatteki hacmi 152 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Son 24 saatte piyasadaki hacminin yüzde 77‘sini oluşturan USDT, piyasanın demirbaşları arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir