Joe Biden kripto para düzenlemesini durdurdu

kripto para düzenleme

Joe Biden kripto para düzenlemesini durdurdu

ABONE OL 

Dün resmi olarak başkanlık yemini ederek koltuğuna oturan Joe Biden, Trump yönetiminin son günlerinde getirmiş olduğu kripto para düzenlemesini durdurdu. Eski Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından basına duyurulan düzenlemenin durdurulmasının kripto para piyasasına etkisi merak ediliyor.

ABD’deki Kripto Para Düzenlemesi Durduruldu

Joe Biden Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz ABD yönetimi kripto para düzenlemesini durdurdu. Bu gelişmenin ardından Compound Finance Genel Danışmanı ve DeFi Group eş Başkanı Jake Chervinsky şu ifadeyi kullandı:

”Sıkı mücadele ettik ve nefes alma, sıfırlama hakkını kazandık.”

Kripto Para Düzenlemesi Neleri Getiriyordu?

Hazırlanan düzenleme ile yatırım miktarına göre kimlik doğrulama (KYC) işlemi zorunlu hale gelmişti. Bu düzenlemeye göre ABD Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN) gerçekleştirilen hareketlerden haberdar olacaktı.

Kripto para borsalarından bir cüzdan adresine günde 3 bin dolar kadar gönderim gerçekleştiren yatırımcıların kimlik bilgilerini de borsaya vermesi, günde 10 bin dolarlık işlem yapılan işlemler ve işlemi gerçekleştiren kişi hakkında detaylar borsa tarafından Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN) ile paylaşılması gerekecekti.

ABD kripto para düzenlemesi
ABD’deki kripto para düzenlemesi durduruldu
Coinbase CEO’su Sinyalleri Vermişti

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchi‘nin görev süresi bitmeden Bitcoin ve kripto para cüzdan sahiplerine düzenleme yapmayı planladığını söylemişti.

Açıklama tam olarak şöyleydi:

”Geçen hafta ABD Hazinesi ve Sekreteri Mnuchin’in görev süresi sona ermeden önce kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarıyla ilgili bazı yeni düzenlemeler yapmayı planladığına dair söylentiler duyduk. Bunun istenmeyen yan etkileri olacağından endişeliyim ve bu endişeleri paylaşmak istedim.

Bu kripto düzenlemesi ortaya çıkarsa, korkunç bir miras olacak ve ABD için uzun süredir olumsuz etkileri olacak İnternetin ilk günlerinde, telefon şirketleri gibi düzenlenmesini isteyenler oldu. Tanrıya şükür yapmadılar.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.