USDC piyasa değerini kaybediyor! 10 milyar dolarlık düşüş

USDC piyasa değeri

USDC piyasa değerini kaybediyor! 10 milyar dolarlık düşüş

ABONE OL 

Sabit fiyatlı kripto paralar arasında USDT’nin ardından en büyüğü olan USDC, son haftalarda piyasa değeri kaybı yaşıyor. Son 1 aylık süreçte 10 milyar dolarlık piyasa değer kaybı kayıtlara geçti.

USDC Piyasa Değeri Azalmaya Devam Ediyor

Kripto para piyasasının güvenli limanı olarak adlandırılan sabit fiyatlı kripto paralar, aylardır yakından takip ediliyor. Özellikle algoritmik sabit fiyatlı kripto paraların güç kaybetmesiyle USDT ve USDC gibi sabit fiyatlı kripto paralar daha fazla ön plana çıkmıştı.

Ancak USDC güç kaybı yaşamaya başladı. Son 1 aylık süreçte 10 milyar dolarlık piyasa değer kaybı yaşayan USDC, yalnızca 1 günde 5 milyar dolara tekabül eden 5 milyarlık USDC’lik değer kaybı yaşadı.

Coinmarketcap verilerine göre 43.8 milyar dolar piyasa değerine sahip olan USDC’nin son 24 saatlik hacmi ise 5.2 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

USDC piyasa değerini kaybediyor! 10 milyar dolarlık düşüş

Binance USDC Desteğini Kesmişti

Binance yaptığı açıklama ile sabit fiyatlı kripto paralarda değişiklik yapacağını açıklamıştı. USDC, USDP ve TUSD isimli sabit fiyatlı kripto paralar Binance tarafından geliştirilen BUSD isimli sabit fiyatlı kripto paraya dönüştüreceğini açıklamıştı. Ayrıca bu dönüşümün otomatik olarak yapılacağı da açıklamada özellikle belirtilmişti.

Dönüşüm 1:1 oranında ve 29 Eylül 2022 TSİ 06:00‘da gerçekleştirilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir