Singapur Merkez Bankası kripto para kurallarını katılaştırıyor!

Singapur kripto para

Singapur Merkez Bankası kripto para kurallarını katılaştırıyor!

ABONE OL 

Her ülkenin kripto paralara olan tavrı birbirinden farklılık gösterirken Singapur, bakış açısını giderek katılaştırıyor. Alınan yeni karar ile birlikte sabit fiyatlı kripto para geliştiricilerine yönelik katı kurallar uygulayacak.

Singapur Merkez Bankası Kripto Para Konusunda Sıkı Kurallar İçin Çalışıyor

Kripto para geliştiricilerinin çekindiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Singapur, Merkez Bankası aracılığıyla yeni bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre sabit fiyatlı kripto para geliştiren ve ihraç eden şirketlere sert kurallar uygulamaya başlayacak.

Bu kuralların başında ise birçok şirket tarafından uygulanan ‘stake et, gelir elde et‘ modelinin de aralarında bulunduğu birçok mevcut finansal hizmetin sunulamayacağı da özellikle belirtildi.

Singapur Merkez Bankası‘na tavsiyelerde bulunan Singapur Mali Otoritesi‘nin (MAS), konu ile ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde:

MAS, perakende müşterilerinin tam olarak anlamadıkları spekülatif piyasa ticaretinden kaynaklanabilecek büyük kayıplara, dayanacak finansal kaynağa sahip olamayabileceğinden endişe duyuyor.

Bu endişe sebebiyle yaptırımların önümüzdeki aylardan itibaren hayata geçmesi bekleniyor.

Singapur Merkez Bankası kripto para kurallarını katılaştırıyor!

Singapur Kripto Para Konusunda Hassas Davranıyor

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerle birlikte birçok dev şirketin batması ve batmanın eşiğine gelmesiyle gözler düzenleyicilerine çevrildi. Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para şirketlerinden yapılan lisans başvurularında ayrıntılı bilgi istemeye başladı.

Birçok kripto para şirketi ülkelerdeki faaliyetlerini resmi bir şekilde yürütmek için mali otoritelere başvuru yapıyor. Ülkeler de lisans vermeden önce detaylı araştırmalar yapıyor. Singapur’un bu konuda daha hassas davranan ülkelerin başında geliyor.

Hukuk danışmanı Hagen Rooke konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

Kripto endüstrisini son zamanlarda rahatsız eden çeşitli iflaslar ve karşı taraf temerrütleri ışığında, MAS muhtemelen bu sıkıntılı senaryolara yol açan riskleri azaltmak için ek düzenleyici önlemlere duyulan ihtiyacı değerlendiriyor.’

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir