Bitcoin fiyatı 20 bin doların üzerinde!

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı 20 bin doların üzerinde!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun bir süredir altında olduğu 20 bin dolar seviyesini aştı. Bitcoin’in piyasa değeri de 400 milyar dolar seviyelerine yaklaştı.

Bitcoin Fiyatı Uzun Bir Aranın Ardından 20 Bin Doların Üzerinde

Kripto para piyasası için 2022 yılının pek iyi geçtiği söylenemez. Bu yıl içerisinde Bitcoin‘in hareketleri ve uzun bir süredir yatay seyretmesi yatırımcıların beklemesini sebep oluyordu. Uzun bir aranın ardından Bitcoin, 20 bin doları aştı.

Piyasa değeri 388 milyar dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin ile birlikte Ethereum da yükselmeye başladı. Ethereum fiyatı da 1.500 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ethereum’un piyasa değeri ise 183 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin fiyatı 20 bin doların üzerinde!

Bitcoin 2030 Yılında 270 Bin Dolara Yükselebilir mi?

Finder Research tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin’in 2025 yılında 80 bin dolar, 2030 yılında ise 270 bin dolar seviyelerine yükselebilir. Finder Research uzmanları Bitcoin’in uzun vadede sergileyeceği hareket konusunda oldukça olumlu olduklarını da özellikle ifade etti.

Bitcoin’in yıl sonuna kadar 21.344 dolar seviyelerine yükseleceği ifade eden araştırmacılar, bu seviyenin ardından yukarı yönlü hareketlerin gerçekleşmesini bekliyor.

Bitcoin Balinalarının Varlıkları Azalmaya Devam Ediyor

Bitcoin’in son 8 aydır içinde bulunduğu durumdan çıkamamasından Bitcoin balinaları da olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Cüzdanınında 100 ile 10.000 Bitcoin arasında Bitcoin’i bulunan yatırımcılar balina olarak nitelendiriliyor.

Bitcoin balinaları, dolaşımdaki Bitcoin miktarının yüzde 45.6‘sını elinde bulunduruyor. Bu oran son üç yılın en düşük oranı olarak kayıtlara geçti. Santiment tarafından paylaşılan veriye göre 0.1 Bitcoin ile 10 Bitcoin arasında Bitcoin’i bulunan cüzdanların oranı da yüzde 15.6 olarak kayıtlara geçti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir