Ünlü yatırımcı altın yatırımını satıp Bitcoin ve Ethereum’a geçiyor

 Ünlü yatırımcı altın yatırımını satıp Bitcoin ve Ethereum’a geçiyor

RealVision isimli finans şirketinin CEO’su Raoul Pal, sahip olduğu altınları satarak yüzde 80‘e yüzde 20 oranında Bitcoin ve Ethereum satın alacağını açıkladı.

Ünlü Yatırımcıdan Kripto Para Yatırımcılarını Sevindiren Hamle

RealVision CEO’su Raoul Pal yapmış olduğu yatırımlarla da isminden söz ettiriyor. Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile sahip olduğu altınları satacağını ve elde edeceği gelirin yüzde 80’i ile Bitcoin, yüzde 20’si ile Ethereum alacağını açıkladı.

281 bin takipçisi bulunan CEO’nun yapmış olduğu açıklama birçok kripto para yatırımcısını sevindirdi. CEO’nun altınlarını satıp kripto para satın alacağını söylediği açıklamanın, Grayscale‘in 500 milyon dolar değerinde Bitcoin alacağını açıklamasının ardından gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Bitcoin fiyatı
Bitcoin

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatını Yorumlamıştı

Bitcoin geçtiğimiz hafta 19 bin 500 dolar seviyelerine kadar yükselmiş ancak yaşadığı sert düşüşle 16 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Coinbase CEO’su mevcut ABD Hazine Bakanı‘nın Steven Mnuchin‘in kripto paralara yönelik düzenleme hazırlığında olduğunu belirterek bu haberin düşüşe sebep olduğunu belirtmişti.

Ünlü analist Peter Brandt, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Bitcoin fiyatının 12 bin 300 dolar seviyelerine kadar çekilebileceğini söyledi. Ayrıca piyasa psikolojisinin ilginç olduğunu belirterek Bitcoin fiyatı 19 bin dolar seviyesinden bir düzeltme yaptığında alıcı olacağını iddia eden birçok yatırımcının 15 bin dolar altındayken satıcı haline geldiğini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir