Bitcoin fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdı!

 Bitcoin fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdı!

Bitcoin, 2017 yılının aralık ayından bu koruduğu 19.666 dolarlık rekorunu bugün kırdı ve 19.864 dolara yükseldi. 361 milyar dolara yükselen Bitcoin market değeri ise birçok devasa şirketi geride bıraktı.

Bitcoin Fiyatı Yeni Rekor Kırdı!

17 Aralık 2017 tarihinde 19.666 dolara kadar yükselen ve kendi rekorunu kıran Bitcoin, bugün kendi rekorunu kırdı. 19.864 dolar fiyatına yükselen Bitcoin, yatırım araçları arasında şu sıralar en fazla dikkat çekeni olarak biliniyor. Bitcoin TL kurunda ise 153 bin 430 TL seviyeleri görüldü.

Kripto para piyasasının market değeri 573 milyar dolara ulaştı. Bu değerin yüzde 62.7′si Bitcoin’de bulunuyor. Bu değer aynı zamanda dominasyon olarak biliniyor.

Bitcoin
Bitcoin Fiyatı Yeni Rekor Kırdı!

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatını Yorumlamıştı

Bitcoin geçtiğimiz hafta 19 bin 500 dolar seviyelerine kadar yükselmiş ancak yaşadığı sert düşüşle 16 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Coinbase CEO’su mevcut ABD Hazine Bakanı‘nın Steven Mnuchin‘in kripto paralara yönelik düzenleme hazırlığında olduğunu belirterek bu haberin düşüşe sebep olduğunu belirtmişti.

Ünlü analist Peter Brandt, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Bitcoin fiyatının 12 bin 300 dolar seviyelerine kadar çekilebileceğini söyledi. Ayrıca piyasa psikolojisinin ilginç olduğunu belirterek Bitcoin fiyatı 19 bin dolar seviyesinden bir düzeltme yaptığında alıcı olacağını iddia eden birçok yatırımcının 15 bin dolar altındayken satıcı haline geldiğini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir