En büyük 10 kripto para – 29 Kasım 2020 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 29 Kasım 2020 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 29 Kasım 2020)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 18.160 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.6 azalarak %62.2’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 1 milyar dolar azalarak 337 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 11 milyar dolar artarak 541 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ, meclise ”Dijital para kullanalım” önerisi yaptı. Korona virüsü sebebiyle nakit kullanımının bir tehlike oluşturması en çok dikkat çeken konuların başında geliyor.
 • Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen Dijital Yuan geçtiğimiz ay bir airdrop etkinliği düzenlemiş ve vatandaşlara Dijital Yuan hediye etmişti. Şimdi alınan karar ile ikinci kez Dijital Yuan airdrop etkinliği yapılacak.
 • Ethereum 2.0 sözleşmesinin gerçekleşmesi için gerekli olan 524.288 Ethereum toplandı ve toplanan Ethereum 600 bini geçti. Ethereum 2.0 sözleşmesi 1 Aralık tarihinde gerçekleşecek.
 • Yaşadığı ekonomik problemlerle dünya gündemine gelen Venezuela kripto paralara olan sıcak tavrıyla biliniyor. Venezuela kripto parası Petro ile ülkedeki kripto para kullanımı da giderek yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Venezuela ordusunda görevli olan mühendisler Bitcoin madenciliği yapmaya başladı.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase kaldıraçlı işlemleri kaldırma kararı aldı. Coinbase 12 Şubat tarihinde eklenen kaldıraçlı işlemleri ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu‘nun yapmış olduğu düzenleme sebebiyle kaldırma karar aldı.
 • Twitter’da Altcoinrookie ismiyle tanınan ve yaptığı analizlerle dikkatleri çeken Türk analist, yatırımcıları uyardı. Kripto para piyasasında şu an gerçekleşen hareketlerin sert olduğunu ve FOMO‘ya (Kaçırma korkusu) kapılmamak gerektiğini belirtti.
 • Ülkemizdeki ilk kripto para hamlesini gerçekleştiren Galatasaray, GAL isimli taraftar token’ını Socios ile iş birliği yaparak üretmiş ve satışa sunmuştu. Chiliz‘de alınıp satılabilen GAL token artık yerli kripto para borsalarından olan Paribu‘da da alınıp satılabilecek.
 • Bitcoin‘in yükselişe geçmesi ve 19 bin dolar üzerinde kalmasıyla birlikte başta Ethereum olmak üzere birçok kripto para fiyatı hareketlenmeye başladı. Bu fiyatlanma Ethereum işlem ücretlerinin artmasına sebep oldu. Bitcoin‘deki durgunluk Ethereum işlem ücretlerine doğrudan yansıdı.
 • Bitcoin dün öğlen saatlerinde 19 bin 500 dolar seviyelerindeyken gece TSİ ile 04:00‘da başlayan düşüş ile birlikte 16 bin 320 dolara kadar geriledi. Coinbase CEO’su Brian Armstrong Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchi‘nin görev süresi bitmeden Bitcoin ve kripto para cüzdan sahiplerine düzenleme yapmayı planladığını söyledi.
 • Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan OKEx, geçtiğimiz günlerde zor günler yaşamıştı. Zor günleri geride bırakan OKEx çekim işlemlerini başlattı. İşlemlerin başlamasıyla birlikte yüklü miktarlarda çekim yapıldı.
 • Kripto para piyasasındaki en büyük Ponzilerden biri olan PlusToken‘a ait olduğu ortaya çıkarılan 4.2 milyar dolar değerindeki kripto para Çin tarafından ele geçirildi. Ele geçirilen kripto paralar Çin hazinesine aktarılacak.
 • OECD kripto para vergi standartları üzerinde çalışıyor. OECD (İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı) kripto paraların giderek yaygınlaşması ve birçok kişi tarafından ‘şimdilik‘ yatırım aracı olarak kullanılmasını yakından takip ediyor. Ancak şu an birçok ülkede herhangi bir vergi düzenlemesinin bulunmaması OECD‘yi harekete geçirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir