Ünlü milyarder Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı

   Ünlü milyarder Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı

  Social Capital CEO’su milyarder Chamath Palihapitiya Bitcoin hakkında birtakım açıklamalar yaptı. Bitcoin’in hükümetlere karşı adeta bir sigorta görevi gördüğünü belirten Palihapitiya, insanların bu tarz sigortalara ihtiyaçları olduğunu da vurguladı.

  Ünlü Milyarder Bitcoin Hakkında Konuştu

  Hükümetlerin vergi yasaları sebebiyle Bitcoin’in sigorta görevi görmesinin çok normal olarak karşılanmasının gerektiğini belirten ünlü milyarder Bitcoin piyasayı ele almasının da bir hayli tehlikeli olduğunu vurguladı ve şu açıklamaları yaptı:

  “Bitcoin’in tamamen finansal kontrolü ele almasının, dünyayı felakete sürükleyecek yıkıcı etkisi olur. Finansal riskten korunmak adına zamanında Bitcoin almamış birçok insan olacaktır. İçlerinde önemsediğimiz birçok insan yer alacak. Onlara etkisi çok kötü olabilir. Böyle bir şeyin olmasını istemeyiz.”

  Ünlü milyarder Chamath Palihapitiya, yatırım yapmak isteyen kişilerin portföylerinin yüzde 1’lik bir kısmı ile mutlaka Bitcoin almalarını tavsiye ediyor.

  Bitcoin’in birden yükselmesinin tehlikeler yaratacağını düşünüyor:

  “Bitcoin için düşündüklerimiz doğru çıkarsa, ekonomi felaket yaşıyor anlamına gelecektir. Ve henüz Bitcoin almamış kişiler bu durumdan kötü etkilenebilir.”

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir