Huobi Çin’e geri dönüyor

 Huobi Çin’e geri dönüyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Huobi yaklaşık 3 yılın ardından ülkesi Çin’e dönüyor. 2017 yılında Çin’e kripto para borsalarına ve ICO (Token arzı) işlemlerine getirilen kısıtlamalar sebebiyle merkezi Çin’den taşımak zorunda kalmıştı.

Huobi Çin’e Dönüyor

Huobi, Chongqing Büyük Veri Uygulamaları Geliştirme İdaresi ve Yubei Bölgesi hükümeti ile yaptığı anlaşma sonrasında Chongqing şehrinde bir merkez açacak. Bu hamle ile Huobi Çin’e geri dönmüş olacak.

Xiantao Uluslararası Büyük Veri Vadisi ismi verilen teknoloji merkezinde kurulacak olan Huobi merkezi şehre de büyük katkı sağlayacak. Blockchain üssü kurmak isteyen Çin, Huobi sayesinde bu alanda gelişimini arttıracak.

Huobi günlük 3.5 milyar dolar hacimle dünyanın en büyük 2. kripto para borsası olarak tanınıyor.

Huobi Coinmarketcap’i Eleştirmişti

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Huobi‘nin Başkan yardımcısı Ciara Sun, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Binance borsasını eleştirdi. Coinmarketcap‘i satın alan Binance‘in kripto para borsalarını sıralama yöntemini değiştirmesi eleştirilerin odağı olmuştu.

Kripto para ve kripto para listeleme platformunu 400 milyon dolara satın alan Binance geçtiğimiz günlerde kripto para borsalarının sıralama yöntemini değiştirmişti. Önceden hacme göre sıralanan borsalar artık ağ trafiğine göre sıralanıyor. Bu değişim olduktan sonra sıralamalarda değişme olması rakip borsaların tepki göstermesine sebep olmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir