Ünlü milyarder: Bitcoin 2023 yılında 250.000 dolar olacak

Ünlü milyarder: Bitcoin 2023 yılında 250.000 dolar olacak

ABONE OL 

Ünlü yatırımcı ve milyarder Tim Draper‘a göre Bitcoin 2023 yılında 250.000 dolara ulaşacak. Daha önce de bu iddiasını belirten Draper, iddiasını yineledi. Hatta bu iddiası gerçek olmaması halinde çiğ yumurta yiyeceğini belirtti.

Tim Draper: Bitcoin 2023 yılında 250.000 dolar olacak

Bu iddiayı daha öncede ortaya atan Tim Draper, bu fiyata ulaşılacağını sürekli yineliyor. Şu an 7600 dolar seviyelerinde olan Bitcoin’in bu iddiaya ulaşabilmesi için 33 kat değerlenmesi gerekiyor.

Tim Draper, Bitcoin‘in hedeflediği seviyeye geleceğini düşünüyor. Korona virüsü sebebiyle tüm dünya ekonomisi ve tüm borsalar olumsuz etkilendi. Bu sebepten dolayı Bitcoin‘de 3.800 dolar seviyelerine düşmüş ve yeniden toparlanarak şu an ki seviyelerine yükselmişti.

Bitcoin‘in bahsedilen fiyata ulaşması için tüm dünyadaki kullanım alanı ve kabul edildiği ülke ve şirketlerin artması gerekmektedir. Kullanım ve yatırım miktarı artmadıkça bu seviyelere ulaşmak bir hayli zor görünüyor. Ayrıca fiyatlanması için 12 Mayıs‘ta gerçekleşecek olan Bitcoin Halving‘in de etkisinin olması bekleniyor.

Tabii ki asıl yükselişi sağlayacak olan şey insanların Bitcoin ve teknolojisi Blockchain‘e daha fazla ilgi göstermesi ve yatırım yapması gerekmektedir. Bu ise zamanla gerçekleşebilecek bir şeydir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.