68.000 Bitcoin’e sahip olan yatırımcı ortaya çıktı

68.000 Bitcoin’e sahip olan yatırımcı ortaya çıktı

ABONE OL 

Kripto para piyasasında yüksek miktarlarda kripto paraya sahip olan yatırımcılar balina olarak kabul ediliyor. Bir Bitcoin balinası 68.000 Bitcoin‘e sahip olduğu ve 5 yıldır işlem yapmadığı ortaya çıktı.

526 milyon dolar değerinde 68.000 Bitcoin‘e sahip olan yatırımcı tam tamına 5 yıldır işlem yapmıyor. Cüzdanındaki büyük miktardaki Bitcoin‘lerini hareket ettirmeyen ve kimliği bilinmeyen yatırımcının neyi beklendiği herkes tarafından merak konusu oldu.

68.000 Bitcoin’e Sahip Bitcoin Balinası Ortaya Çıktı

68.000 Bitcoin sahibi olan cüzdan sahibinin en son Nisan 2015‘te işlem yaptığı ortaya çıktı. Kripto para analiz şirketleri yüksek miktarlarda Bitcoin’e sahip olan Bitcoin cüzdanı takip ediyorlar. Bunun iki sebebinin olabileceği düşünülüyor. Birinci sebep, bu yatırımcı uzun vadeli bir yatırımcı olabilir. Yani satın aldığı Bitcoin‘leri uzun bir süre dokunmamak üzere satın almış olabilir. Diğer sebep ise Bitcoin cüzdanına giriş sağlayan anahtar şifreleri unutmuş olabilir.

Chainalysis‘e göre 2.3 milyon ile 3.7 milyon arası Bitcoin‘e erişilemiyor. Toplam Bitcoin arzının 21 milyon olduğu düşünülünce ulaşılamayan Bitcoin’ler bir hayli fazla olduğu görünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.