Tezos stake işlemlerinde rakibi EOS’u geride bıraktı

Tezos stake işlemlerinde rakibi EOS’u geride bıraktı

ABONE OL 

Geçtiğimiz yıl yükselişe geçen ve yükselişine devam eden Tezos (XTZ), en yakın rakibi EOS‘u geride bıraktı. Tezos stake işlemlerinde rakibi EOS‘u geride bıraktı. Peki stake nedir? Hep birlikte detaylara göz atalım.

EOS ve Tezos Stake Nedir?

Stake, Blokchain ağlarında operasyonları desteklemek amacıyla belirli cüzdanlarda kripto para tutma sürecidir. Diğer değişle ödül kazanmak için kripto paraları hareket ettirmemektir.

Stake’in ne olduğunu öğrendikten sonra şimdi devam edebiliriz. EOS, stake işlemlerinde en önde gelen kripto parayken XTZ bir yıldır süren yükselişle birlikte EOS‘u geride bıraktı.Tezos stake işlemlerine olan rağbet sürekli artıyor.

Tezos stake

1.95 milyar dolar büyüklüğe sahip olan Tezos varlığının %93‘ünü yani 1.81 milyar dolarını borsalara yatırarak stake gerçekleştirdi. EOS ise 1.65 milyar dolar stake ile varlığının %64‘ünü stake yapmış durumda.

Stake miktarının artması XTZ’nin yatırımcıların ilgisini çektiğini gösteriyor. Kısa sürede 1 milyar doları aşan Tezos‘a yatırımlar bu şekilde devam ederse daha fazla büyümesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

“Tezos stake işlemlerinde rakibi EOS’u geride bıraktı” için 0 yanıt

  1. Tezos tamamen stakeli olduğu için borsalarda çok kolay manipüle edilebiliyor. EOS’un eline su bile dökemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.