Ünlü CEO’dan gelen Bitcoin itirafı

   Ünlü CEO’dan gelen Bitcoin itirafı

  Ünlü CEO’dan gelen Bitcoin itirafı geldi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase‘in CEO‘su Brian Armstrong, Bitcoin’in kendisini şaşırttığını açıklayan bir tweet attı.  Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız ve hala etkisi devam eden Bitcoin’in yaşadığı ciddi düşüşler sonrası yatırımcıların olumsuz etkilendiği açıkça ortaya çıktı.

  Bu ortamda Bitcoin fiyatının düştüğünü gördüğümüze şaşırdık, tam tersini beklerdik” diyerek beklentilerin tersi yönünde hareket eden Bitcoin’in kendisini şaşırttığını belirtti.

  Bitcoin’in düşüş göstermesinin ardından kripto para piyasasının hacminden yaklaşık olarak 30 milyar dolar eksildi. Petrol fiyatlarının yarı yarıya düşmesiyle birlikte en çok değer kaybeden 2 varlıktan biri olan Bitcoin fiyatı da çakıldı. Neredeyse 1500 dolara yakın değer kaybeden Bitcoin, yatırımcılarının korkmasına ve bazı yatırımcılar piyasadaki paraları çekmesine sebep oldu.

  60 milyon USDT basıldı

  Kripto para piyasasında 2 gündür büyük satışlar gerçekleşiyor. Bu satışlardan dolayı başta Bitcoin olmak üzere bütün altcoinler etkilendi. Gün içerisinde 60 milyon USDT (Tether – Kripto para piyasasındaki dolar) basıldı. Ardından basılan USDT’ler büyük borsalara transfer edildi.

  Kripto para piyasası büyük satışlarla karşı karşıya kaldı. Bu sebepten dolayı fiyatlar yaklaşık olarak %20 düşüş gösterdi. Basılan 13 milyon dolarlık USDT, Binance isimli kripto para borsasına transfer edildi. Aynı şekilde 13 milyon USDT, Huobi isimli kripto para borsasına transfer edildi. Transfer edilen USDT’lerin ne amaçla transfer edildiği ise bilinmiyor.

  60 milyon USDT basıldı ve basılan USDT’lerin piyasaya nasıl bir yön vereceği herkes tarafından merakla bekleniyor. Böyle yaşanan büyük düşüşler yatırımcıları ve yatırımcı psikolojisini doğrudan olumsuz etkilemekte.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  60 milyon USDT basıldı

  En büyük 10 kripto para – 8 Mart 2020

  ABD nakit parayı karantina altına aldı

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir