Sahte fatura dönemi Blockchain ile son bulacak

   Sahte fatura dönemi Blockchain ile son bulacak

  Blockchain teknolojisinin dünyada aktif olarak en çok kullanıldığı ülke olan Çin, sahte fatura dönemini ortadan kaldırıyor. Sahte fatura dönemi Blockchain ile son bulacak. Çin’in Shenzhen şehrinde başlatılan Blockchain tabanlı fatura sistemi sayesinde fatura sahteciliğin önüne geçiyor.

  Sahte faturaya yöntemi ile vergi kaçaklarını engellemek amacıyla geliştirilen sistem pilot olarak Pekin’de uygulanmaya başlanacağı açıklandı. Yıllarca devletin zarara uğratıldığı sahte fatura düzenine son vermek amacıyla yeni teknolojilerin var olan vergi düzenine ekleneceği de açıklandı.

  Çin’in Blockchain’e ilgi göstermesinin Blockchain teknolojisinin ilerlemesine de katkıda bulunuyor. Bu çalışmalar ile birlikte sahte fatura dönemi Blockchain ile son bulacak.

  2023’e Kadar 2 Milyar Dolar Yatırım Bekleniyor

  Çin’in Blockchain yatırımları artıyor. Çin 2023 yılına kadar Blockchain‘e 2 milyar dolar yatırım yapması bekleniyor. Amerika piyasa istihbarat şirketi IDC‘nin araştırmasına göre Çin’in yapmış olduğu ve yapacağı Blockchain yatırımlarını bankacılık sektörü için yaptığı iddia ediliyor. Blockchain teknolojisinin resmi olarak tanınması kullanım alanlarını ve sektördeki harcamaları arttıracağına kesin gözüyle bakıyor. Çin gibi büyük bir devletin yapacağı resmi yatırımlar Blockchain teknolojisine büyük yatırımların yapılmasına sebep olacaktır.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Ünlü CEO’dan gelen Bitcoin itirafı

  60 milyon USDT basıldı

  En büyük 10 kripto para – 8 Mart 2020

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir