Ünlü analist: Ethereum yeni başladı

   Ünlü analist: Ethereum yeni başladı

  Kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum yükselişlerine devam ediyor. Kısa sürede 440 dolar seviyelerine yükselen ETH, analiste göre daha yükselecek.

  Ethereum Daha Yükselecek Mi?

  Ünlü analist Teddy Cleps, Ethereum’un yükselişinin devam edeceğini ve yükselişlere yeni başladığını belirtti. Cleps, ETH’un yıl sonuna kadar 650 dolar seviyelere kadar yükseleceğini düşünüyor.

  ETH yükselişini bir bakıma DeFi sistemine borçlu. Merkeziyetsiz Finans (DeFi) girişi ETH Blockchain ağının üzerine kuruldu. Ancak beklenenden hızlı büyüyen DeFi adeta ETH ağına sığmıyor. DeFi’ye ilgi arttıkça Ethereum’un fiyatının da arttığı gözlendi.

  Bir başka analiste göre yükselişlerin sürebileceği ancak kâr satışları ile birlikte sert düzeltmeler yaşanabileceğini belirtti. Bu sebepten dolayı Ethereum yatırımcıların temkinli olmaları gerektiğini söyledi.

  DeFi Balon Mu?

  Kripto para projeleri ortaya koydukları teknolojilerle kabul görmüş yerel ve ulusal paraların tahtını sallamak amacıyla ve aktif bir şekilde kullanılmak amacıyla geliştiriliyor. Bu sayede yatırımcıların dikkatlerini çekiyor ve arz talebe göre bir fiyat oluşuyor. Ancak DeFi projelerinin birçoğu yalnıza arz talebe odaklı olduğu görünüyor. Sunduğu projelere odaklanmayan proje sahipleri yalnızca para kazanma amaçlı proje geliştiriyor.

  Yatırımcılar ise yalnızca para kazanmak amacıyla bu projelere yatırım yapıyor. Ancak bu tahmin edilenden daha fazla riski kendisiyle birlikte getiriyor. Çünkü birçok uzman DeFi’nin bir balon olduğunu ve bir gün patlayacağını dile getiriyor.

  BURADA YAZILANLARIN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir