Kripto para fonu Grayscale 6 milyar dolara ulaştı

   Kripto para fonu Grayscale 6 milyar dolara ulaştı

  Dünyanın en büyük kripto para yatırım fonlarından olan Grayscale son raporunu açıkladı. Bu rapora göre son bir haftada fona yaklaşık 217 milyon dolar yatırıldı.

  Kripto Para Fonu Grayscale Büyüyor

  Kripto para fiyatları yaklaşık iki aydır yükseliş içerinde. Bu sebepten dolayı piyasaya yeni yatırımcılar gelmeye devam ediyor. Ünlü kripto para yatırım fonu üzerinden yatırım yapmayı tercih eden kurumsal yatırımcılar adeta kripto paralara hücum ediyor.

  Tüm zamanların en yüksek haftalık nakit girişinin olduğunu vurgulayan kripto para fonu Grayscale toplam 5.9 milyar dolarlık kripto para yatırımına ulaştı. Bu yatırımın büyük kısmını (4.8 milyar dolar) Bitcoin oluşturuyor. Fonun 900 milyon dolar değerinde de Ethereum yatırımı bulunuyor.

  Kripto paraların normal yatırım araçlarından pek fazla farkı bulunmasa da kendine has bir yapısı olduğu aşikar. Bunu bilen kurumsal yatırımcılar, yatırımlarını kendileri yapmak yerine kripto para fonlarını tercih ediyor. Başlı başına bir piyasa haline gelen kripto paraların has özelliklerine çaba harcamak yerine profesyonel fonlar tercih ediliyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir