En büyük 10 kripto para – 16 Ağustos 2020

 En büyük 10 kripto para – 16 Ağustos 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 16 Ağustos 2020)

Bitcoin 11.850 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.8 azalarak %58.7’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 3 milyar dolar artarak 218 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 16 milyar dolar artarak 372 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre içerisinde 0.1 Ethereum bulunan cüzdan sayısı 3.232.167‘ye ulaştı. 2020 yılına kadar cüzdan sayılarındaki artış stabil bir hale gelmişti. Ancak 2020 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Ethereum cüzdanlarından ciddi bir artış gözlendi.
  • Kripto para listeleme platformu Coinmarketcap yeni bir dönem başlatıyor. Video izleyerek kripto para dağıtacak olan Coinmarketcap ilk aşamada 160 bin dolar dağıtacak.
  • Geçtiğimiz günlerde ünlü Bitcoin forumu BitcoinTalk‘ta bir kullanıcı kaybettiğini 8.999 Bitcoin‘in hikayesinden bahsetti. Kaybettiği Bitcoin’lerini geri elde etmeye çalıştığını dile getiren kullanıcı bunun mümkün olmadığını öğrendi.
  • Ripple CEO’su Brad Garlinhouse yeni açıklamalarda bulundu. Hedeflerinin çok büyük olduğunu örneklerle açıklayan Garlinhouse, kripto para piyasasının Amazon’u olacaklarını söyledi.
  • Ünlü sanatçı Emre Aydın kripto paralara olan ilgisiyle biliniyor. Twitter üzerinden kripto paralara yönelik attığı tweetlerle dikkatleri çeken Aydın, dün Ethereum hakkında tweet attı.
  • Dünyanın en büyük kripto para yatırım fonlarından olan Grayscale son raporunu açıkladı. Bu rapora göre son bir haftada fona yaklaşık 217 milyon dolar yatırıldı.
  • Kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum yükselişlerine devam ediyor. Kısa sürede 440 dolar seviyelerine yükselen ETH, analiste göre daha yükselecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir