Twitter NFT’leri entegre ediyor!

Twitter NFT

Twitter NFT’leri entegre ediyor!

ABONE OL 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter, Twitter Blue isimli ücretli versiyonunun kullanıcılarına doğrulanmış NFT’lerini profil resmi yapma imkanı tanıyor.

Twitter NFT Entegrasyonunu Duyurdu

NFT’lerin popülerleşmesiyle birlikte NFT satın alan kişiler Twitter’daki profil resimlerine bu NFT‘yi ekliyordu. Twitter’da bu konuda dikkat çekici bir hamle yaptı. Twitter’ın ücretli ve farklı özellikler sunduğu versiyonu Twitter Blue, NFT satın alan kişilerin NFT’leri profil resmi yapmalarına imkan veriyor. Ancak normalden farklı olarak bu profil resmine tıklanıldığında NFT’ler hakkındaki detayları gösterecek.

Yani profil resmi olarak kullanılan NFT’nin kim tarafından satışa sunulduğu, hangi koleksiyonda yer aldığı gibi birçok detayı barındıracak. Bu NFT entegrasyonu birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı.

Twitter Videolu Alıntı Özelliğini Test Ediyor

Kullanıcılar takip ettikleri ya da etmedikleri herhangi bir kişinin tweetini alıntılayarak cevap, eleştiri ya da tebrik olarak yanıt verebiliyorlardı. Yeni özellikle birlikte bu durum bir tık öteye taşındı ve yanıtların anlık videolarla verilmesine olanak tanındı. İsim olarak ‘Tweeti reaksiyonla alıntıla‘ denilen yeni özelliğin kullanımı ise gayet basit.

Retweet düğmesine tıklayan kullanıcıların karşısına normalde çıkan Retweetle ve Tweeti Alıntıla seçenekleri dışında artık bir de Tweeti Reaksiyonla Alıntıla seçeneği çıkacak, bu seçenekle kullanıcılar söz konusu tweete fotoğraf veya video ile alıntılayarak yanıt verebilecek. Reaksiyonla alıntılanan tweet, yanıt verilen tweetin üzerinde çıkartma gibi duracak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.