Adidas Prada ile NFT için anlaştı!

Adidas Prada

Adidas Prada ile NFT için anlaştı!

ABONE OL 

Adidas geçtiğimiz haftalarda Metaverse projesi ve NFT adımıyla adından söz ettirmeye başlamışken bir adım daha attı ve Prada ile NFT anlaşması yaptı.

Adidas Prada Anlaşması: NFT Koleksiyonu Geliyor

Adidas, kripto para ile entegrasyon konusunda hızlı adım atan şirketlerin başında geliyor. Bu adıma şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Adidas resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile Prada ile bir NFT projesi için anlaşma sağladı. Bu anlaşmaya göre markaların iş birliğiyle bir NFT projesi satışa sunulacak.

Dijital sanatçı Zach Lieberman ile anlaşma yapıldığını duyuran Adidas, bu NFT koleksiyonuna Lieberman’a emanet ettiğini açıkladı. 3 bin parçadan oluşacak bir NFT projesinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Adidas Metaverse Dünyasına Giriş Yapıyor

Adidas resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Metaverse dünyasına giriş yaptıklarını açıklamıştı. Bu konuda Bored Ape Yacht Club, Gmoney ve PUNKS Comic ile iş birliği yapıldığına da açıklamada yer verilmişti. Açıklamadaki ”Sınırsız olasılıklar dünyasına girmenin zamanı geldi” ifadesi de bu şirketin Metaverse dünyasına giriş yaptığını açık bir şekilde gösteriyor.

Nike Metaverse Adımını Adidas’ın Hemen Ardından Atmıştı

Dünya devi şirketler kripto para piyasası ile popülerlik kazanan Metaverse teknolojisini kullanmaya başlıyor. İlk olarak Adidas’ın bu konuda uzman üç isim ile anlaşması ve ardından Nike şirketinin NFT Sneaker Studio‘yu satın alması Metaverse hakkındaki ilgisini açıkça gösteriyor.

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg‘in Metaverse açıklaması ile birlikte Metaverse odaklı kripto para projelerinin fiyatları artmış ve dünyanın yeni gündemlerinden birisi Metaverse olmuştu. Nike CEO’su John Donahoe Metaverse konusunda şu açıklamayı yapmıştı:

Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ediniyoruz. Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, onların yenilikçi, yaratıcı topluluğuna hizmet etmek, bunları büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.