Twitter hediye özelliği ortaya çıktı

Twitter hediye özelliği ortaya çıktı

Twitter hediye özelliği ortaya çıktı

ABONE OL 

Twitter’ın son zamanlarda 2022 yılı için birçok yeni özellik test ettiğini daha önce de duyurmuştuk, şimdi de Twitter hediye özelliği ortaya çıktı. İşte detaylar:

Twitter Hediye Özelliği Ortaya Çıktı

Birçok yeni güncellemeyi önceden sızdıran önemli ters mühendisler Jane Manchun Wong ve Alessandro Paluzzi, yeni hediye özelliği ile Twitter fenomenlerinin yeni gelir kapısını ortaya çıkardı. Yeni özellik ile kullanıcıların takip ettikleri kişilere hediye göndererek hediye sayesinde para kazanmaları sağlanıyor.

Son zamanlarda sosyal medya platformlarının kullanıcılarına para kazandırmak için yaptıkları çalışmaları görmüştük. Sonunda mikro blog platformu Twitter da furyaya katıldı.

Tweet’te de gördüğümüz üzere tweet beğenme butonunun yanında bir hediye kutusu bulunuyor ve bu kutu sayesinde takip ettiğimiz kişilere (henüz yalnızca onaylı hesaplara mı tüm hesaplara mı belli değil) hediye adı altında para gönderebileceğiz.

Twitter Shops Geliyor

Bildiğimiz üzere Twitter üzerinden bazı işletmeler WhatsApp ya da internet sitesi yönlendirmeleriyle satış yapıyordu. Twitter, aradaki yönlendirmeyi kaldırıp direkt olarak platformdan alışveriş yapılabilmesi amacıyla bir özellik geliştirmeye başladı.

Twitter tarafından duyurulan özellik, işletme profilinde bulunan ‘View Shop‘ butonu ile kullanılıyor. Ürünlerin satışı şimdilik platform üzerinden olmuyor, Shops özelliğiyle yalnızca işletmenin ürünleri incelenebiliyor ancak ilerde bu işin inceleme ve yönlendirmeden daha ileri taşınacağını düşünüyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir