Rusya Instagram’a erişimi kısıtlıyor

Rusya Instagram'a erişimi kısıtlıyor

Rusya Instagram’a erişimi kısıtlıyor

ABONE OL 

Ukrayna‘ya yapılan işgal nedeniyle düzenlenen propagandalar ve uygulanan yaptırımların ardından Rusya Instagram platformuna erişimi kısıtlama kararı aldı.

Rusya Instagram’a Erişimi Kısıtladı

Rusya, Ukrayna’ya düzenlediği işgal sırasında önce Twitter’a olan erişimi ardından Instagram’a olan erişimi kısıtlayacağını bildirdi. Sosyal ağ platformu engelleme kararlarını ülkenin askerlerine karşı şiddetin teşvik edilmesine bağlayan hükümet, kısıtlamaların devam edeceğini bildirerek yaptırım uygulamak isteyen şirketlere gözdağı vermeyi ihmal etmedi.

Instagram Başkanı Adam Mosseri ise bunun yanlış olduğunu attığı bu tweette belirtti. “Pazartesi günü Instagram, Rusya’da engellenecek. Rusya’da 80 milyon kullanıcı var ve bu insanların yüzde 80’i ülkelerinin dışında bir Instagram hesabını takip ediyor ve Rusya, bunu dünyanın geri kalanından kesecek. Bu yanlış.”

YouTube’dan Rus Ambargosu

YouTube bir son dakika kararı ile devlet tarafından finanse edilen Rus medya kanallarının derhal engelleneceğini duyurdu. Bu durum teknoloji devi şirketin Rusya’ya karşı Ukrayna’nın yanında olduğunu gösteren ilk karar da değil.

Ayrıca 14 Mart itibariyle Instagram platformunun da artık Rusya’da kullanılamayacağını belirtelim.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir