Twitter CEO’su kovuluyor mu?

   Twitter CEO’su kovuluyor mu?

  Twitter CEO’su Jack Dorsey son zamanlarda işten çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya. Bunun nedeni ise Twitter’ın yeni ve büyük hissedarı Elliott Management.

  Fon şirketi Elliott Management, blog platformu olan Twitter’dan hatırı sayılır miktarda hisse satın aldı. Yeni hissedarın şirket için radikal kararlar almaya hazırlandığı ve bu kararlardan birinin Jack Dorsey’in kovulması olması konuşuluyor.

  Twitter çok yakın zamanda bir dizi değişiklikle karşımıza çıkabilir.

  Guardian gazetesinin haberine göre Twitter’dan büyük miktarda hisse satın alan şirket Elliott Management tarafından platformda değişikler yapılacağı belirtildi.

  Bloomberg’in haberine göre ise fon şirketi, ilk değişimini gerçekleştirdi. Haberde yer alan bilgiye göre yeni hissedar, Twitter yönetim kuruluna dört isim atadı.

  Jack Dorsey’in işinden alınacağı iddiaları ise son dönemdeki eleştirilerle doğru orantılı. Hem Twitter hem de Square şirketlerinin CEO’su Jack Dorsey’in Twitter hisselerindeki zayıf performansı oldukça etkili bir durumdu.

  Jack Dorsey’in görevden alınması konusunda harekete geçen Elliott Management’in platformdan ne kadarlık hisse aldığı ise belirtilmedi. Ancak şirket hakkında böyle radikal kararlar alınması büyük bir hisse sahibi olduğunun kanıtı.

  Yeni fon sahibinin şirkette başka ne gibi değişikliklerde bulunacağı ise zamanla belli olacak. Ancak analistlerin bu konuda beklentileri çok yüksek. Hatta WhatsApp ve Instagram platformlarını satın alan Facebook gibi bir patlama yaşaması da beklentiler arasında.

   

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

   

  İlginizi Çekebilir

  Oppo Reno 3 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

  Bayraktar Akıncı İHA’yı ne kadar tanıyoruz?

  CS: GO rekorlarına yenisini ekledi

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir