Sosyal medya kullanımı TV izleme süresini geçti

   Sosyal medya kullanımı TV izleme süresini geçti

  Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği ve İstanbul Üniversitesi ortak bir çalışmayla sosyal medya, tv ve internet kullanım sürelerini araştırdı.

  İstanbul’da düzenlenen toplantıda Mobil İletişim Sektör Raporu çıktıları açıklandı.

  Açıklanan verilere göre internet kullanıcı sayısı 54,3 milyon, sosyal medya kullanıcı sayısı ise 51 milyon. Mobil cihaz kullanan kişi sayısı 59,05 milyon ve mobilden sosyal platformları kullananların sayısı 44 milyon olduğu aktarıldı.

  Kemal Turnacı: “Nüfusun yüzde 98’i cep telefonu sahibi. Bunların yüzde 77’si akıllı telefon sahibi. İnternete bağlantı süremiz 7 saat 9 dakika, sosyal medya kullanım süresi 2 saat 48 dakika, TV izleme süremiz 2 saat 44 dakika. Sosyal medya kullanımı, TV izleme süresini geçti.”

  Türkiye’nin nüfusunun yüzde 77’sinin akıllı telefon kullandığı belirtildi.

  Mobil iletişim sektörünün önemi ve ekonomiye katkılarının göz ardı edilemez bir noktaya ulaştığını vurgulayan Turnacı, sektörün 179 bininin doğrudan ve 800 bin dolaylı istihdam sağladığını belirtti.

  Rapora göre Türkiye’nin cep telefonu ithalatının 1.966 milyon dolarla son 4 yılın en düşük seviyesine gerilediği belirtildi. 2018’de toplam 9 milyon 820 bin 192 cep telefonun Türkiye’ye getirildiği, 2017 ile kıyaslandığı ise 2018 yılındaki cep telefonu ithalatının yüzde 30 düştüğünü belirtti. Turnacı, ithalatı doğru şekilde baskılamak için hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir

  WhatsApp nihayet karanlık moda kavuştu

  PlayStation Plus Türkiye için zam kararı aldı

  Twitter CEO’su kovuluyor mu?

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir