Twitter 600’den fazla takipçisi olana bu özelliği sunacak!

 Twitter 600’den fazla takipçisi olana bu özelliği sunacak!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter, Clubhouse ile ortaya çıkan sesli sohbet özelliği Spaces‘i kullanıcılarına sunmuştu. Twitter yaptığı açıklamasında bu özelliği 600’den fazla takipçisi olan her kullanıcıya sunulacağını ifade etti.

Twitter, Spaces Kullanımını Arttırmayı Hedefliyor

Twitter, Clubhouse ile popülerleşen sesli sohbet özelliği Spaces‘i yüksek takipçili hesaplara tanımlamıştı. Bu hesaplar sesli sohbet oluşturup takipçileriyle görüşme yapabiliyordu. Alınan son karar ile birlikte bu özellik 600’den fazla takipçisi olan tüm hesaplara tanımlanacak.

Twitter ayrıca Spaces özelliği ile sesli sohbet oluşturan kullanıcıların gelir elde edebilecekleri bir gelir modeli üzerinde çalışıyor. Bu gelir modeli göre, sesli sohbet sahipleri bilet satar gibi satış gerçekleştirecek ve gelir elde edecek.

Twitter 600’den fazla takipçisi olana bu özelliği sunacak!

Twitter Para Kazanma İmkanı Sunacak

Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarılan özellik, kullanıcıların profillerinde yer alan bir QR koda tıklayarak alternatif ödeme kanallarını barındırıyor. Bu ödeme kanalları PayPal, Venmo, Patreon, Cash App ve Bandcamp olarak görünüyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, istediği herhangi bir kullanıcıya bahşiş olarak ödeme yapabilecek. 5 farklı kanal üzerinden yapılacak ödemeler hakkında daha fazla detay bulunmuyor. Twitter’ın sahibi Jack Dorsey’in Square isimli şirketi tarafından geliştirilen CashApp isimli ödeme kanalı da bu ödeme yöntemleri arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir