Apple Watch kandaki alkolü ölçebilecek!

Apple Watch kandaki alkol

Apple Watch kandaki alkolü ölçebilecek!

ABONE OL 

Apple tarafından üretilen akıllı saat modeli Apple Watch sunduğu özelliklerle dikkatleri çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz yıl Apple Watch SE ve Apple Watch 6 modellerini duyuran şirketin Apple Watch 7 modelini en geç 2022 yılına kadar duyurması bekleniyor. Bu yıl duyurulacak olan modeldeki özelliklerden birkaçı ise şimdiden ortaya çıktı.

Apple Watch Kandaki Alkolü Ölçmek için Sensör Anlaşması Yaptı

Apple yeni Watch modelinde kandaki şeker, basınç seviyesini ve alkol seviyesini ölçmek için gerekli çalışmaları başlattı. İngiltere merkezli Rockley Photonics isimli şirket ile anlaşma sağlayan Apple, bu şirketten kandaki şeker ve alkolü ölçüm sağlayabilecek sensörler satın alacak. The Telegraph tarafından ortaya çıkan bu bilgi Apple’ın oldukça dikkat çekici bu iki özelliği kullanıcılarına sunabileceğini gösteriyor.

Apple’ın anlaşma sağladığı bu şirket kızılötesi ışıkları kullanarak kandaki şeker, basınç ve alkolün ölçümünü yapan sensörler üretiyor. Bu sensörleri satın alacağı söylenen Apple’ın, Watch 7 modelinde kullanıcılarına kandaki şeker, basınç ve alkolün ölçümünü yapma imkanı tanıması bekleniyor.

Dayanıklı Apple Watch mu Geliyor?

Apple Watch modelleri birbirinden farklılık gösterse de kasa malzemeleri çoğu zaman aynı oluyor. Alüminyum kasa yapısına sahip olan Apple Watch modellerine bir yenisi daha eklenebilir. Gelen sızıntılara göre Apple yeni bir Watch modeli üzerinde çalışıyor. Ancak bu modeli diğerlerinden ayıracak özelliğin sağlamlığı olacağı söyleniyor.

Köşe kısımlarında oluşan çiziklerden şikayetçi olan Apple Watch kullanıcıları için bu model doğru bir seçenek olabilir. Sızıntılarda bahsedilen dayanıklı Apple Watch modelinin 2021 yılının sonlarında veya 2022 yılının başlarında tanıtılabileceği de yer buldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

“Apple Watch kandaki alkolü ölçebilecek!” için 0 yanıt

  1. Acaba bunu kandaki oksijen oranı üzerinden bir hesaplama gerçekleştirerek yapacaklar? Yoksa tamamen ayrı bir data mı üretecekler? Merak ettim doğrusu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir