Epic Games’in Fortnite geliri ortaya çıktı! Adeta para basmış

Fortnite geliri

Epic Games’in Fortnite geliri ortaya çıktı! Adeta para basmış

ABONE OL 

Dünyanın en popüler Battle Royale oyunlarından olan Fortnite‘ın iki yıl içerisinde kazandırdığı para Epic Games ile Apple arasında süren davada ortaya çıktı. Bu verilere göre Fortnite son iki yıl içerisinde adet para basmış.

Fortnite Geliri Ortaya Çıktı!

Battle Royale oyunlar arasında büyük ilgi gören Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilmişti. Epic Games platformu üzerinden satışı gerçekleştirilen oyun, oyun içi satın almaları da içeriyor. Epic Games ile Apple arasındaki davanın konusu olan Fortnite oyunun son iki yıldaki gelirleri ortaya çıktı.

Epic Games tarafından oyunun iOS sürümüne oyun içi satın alma ekranı eklenmesi ve Apple‘ın devre dışı bırakılmasıyla birlikte davalık olan taraflar henüz anlaşamadı. Dev bir gelir ile ilgili hak iddia eden her iki tarafta davada mali raporlar sundu. Epic Games’in raporuna göre şirket son iki yıl 5.5 milyar dolar kâr elde etti. Şirketin aynı dönemde 9 milyar dolardan fazla gelir elde ettiği iddia ediliyor. Bu konuda kesin bir bulunmuyor çünkü Epic Games, Fornite üzerinden elde ettiği geliri açıklamıyor.

Epic Games’in Fortnite geliri ortaya çıktı!

Fortnite, App Store ve Play Store’dan Kaldırılmıştı

Epic Games, Google ve Apple ödeme sistemleri dışında ayrıca bir ödeme yöntemini Fortnite oyununa eklemişti. Bunun üzerine kural ihlali gerçekleştirdiği için Fortnite, App Store ve Play Store‘dan kaldırılmıştı. Apple’ın bu hareketine büyük tepki gösteren Epic Games şirketine Spotify ve Facebook’tan destek gelmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir