Twitch’ten Rus yayıncılara büyük darbe

Twitch’ten Rus yayıncılara büyük darbe

Twitch’ten Rus yayıncılara büyük darbe

ABONE OL 

Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaşın tepkileri çığ gibi büyüyor, birçok dev şirketten yaptırım gören Rusya’ya bir yaptırım da Twitch‘ten geldi.

Twitch’ten Rus Yayıncılara Büyük Darbe

Ukrayna’yı işgal eden Rusya’da Putin henüz geri adım atmadı ve hem ekonomik hem de destek anlamında Rusya büyük bir çöküş dönemine girdi. Para biriminin de çok fazla değer kaybetmesinin ardından Rus yayıncılar, Twitch’in aldığı karar ile sarsıldı.

Twitch, Rus yayıncılara ödeme yapmayı durdurma kararı aldı. Platformun yüzde 4’ünü oluşturan Rus üyelere ve yayıncılara ödeme sisteminin kapatılacağı açıklanırken şimdiye kadar kazandıkları ancak hesaplarına yatmayan paranın ne olacağı hakkında bir açıklama yapılmadı.

Twitch, mevcut yaptırımı uygularken savaşın da bitmesi gerektiğini ve bir an önce biteceğini umut ettiği temennilerini paylaştı.

TikTok Rusya’da Video Oluşturmayı Yasakladı

“TikTok, insanların muazzam bir trajedi ve izolasyonla karşı karşıya olduğu bir savaş zamanında bir rahatlama kaynağı ve insani bağlantı sağlayabilen bir yaratıcılık ve eğlence çıkışıdır. Ancak çalışanlarımızın ve kullanıcılarımızın güvenliği en yüksek önceliğimiz olmaya devam ediyor.

Rusya’nın yeni ‘sahte haber’ yasası ışığında, bu yasanın güvenlikle ilgili sonuçlarını incelerken video hizmetimize canlı akışı ve yeni içeriği askıya almaktan başka seçeneğimiz yok. Uygulama içi mesajlaşma hizmetimiz etkilenmeyecektir.

Güvenlik birinci önceliğimiz olacak şekilde hizmetlerimize tam olarak ne zaman devam edebileceğimizi belirlemek için Rusya’da gelişen koşulları değerlendirmeye devam edeceğiz. Devam eden çabalarımız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:”

Rusya Devlet Başkanı Putin, geçtiğimiz hafta Rusya ordusu hakkında yayılan yanlış bilgiler ve Rusya’ya karşı yaptırım çağrıları nedeniyle insanları para cezası veya 15 yıla kadar hapisle yargılayacağı sahte haber yasasını imzaladı.

Rusya ülkesinde Facebook’a, BBC Haber’e ve Twitter’a erişimi engellemişti ancak birçok teknoloji devi de Rusya’da tüm hizmetlerini durdurduğunu açıklamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir