iPhone SE 2022 ilk yıl ne kadar satabilir?

iPhone SE 2022 ilk yıl ne kadar satabilir?

iPhone SE 2022 ilk yıl ne kadar satabilir?

ABONE OL 

Dün akşam saat 21’de Peek Performance isimli bir Apple etkinliği düzenlendi ve yeni Apple ürünleri tanıtıldı, tanıtılan ürünler arasında ise tasarımsal olarak neredeyse hiçbir yenilik yapılmayan yeni SE modeli iPhone SE 2022 çok konuşuldu.

iPhone SE 2022 İlk Yıl Ne Kadar Satabilir?

Wedbush analisti Daniel Ives, dün tanıtılan yeni iPhone modelinin ilk yıl içerisinde ne kadar satılabileceği konusunda tahminini yayınladı. 429 dolar fiyat etiketiyle yayınlanan ve Türkiye’de 10.999 TL‘den fiyatından başlayan iPhone SE 2022 modeli, Ives’e göre ilk yıl 30 milyonun üzerinde satılacak.

  • Ekran: 4,7 inç Retina HD IPS
  • İşlemci: Apple A15 Bionic
  • Pil Gücü: Açıklanmadı
  • Depolama: 64/128/256 GB
  • RAM: Açıklanmadı
  • Kamera: 12 megapiksel geniş açılı f/1.8 arka kamera – 7 megapiksel geniş açılı f/2.2 ön kamera

M1 Ultra İşlemci Tanıtıldı!

M1 Ultra işlemcisi ise 16 performans ve 4 verim çekirdeğiyle birlikte toplamda 20 çekirdeğe sahip, M1 işlemciden sekiz kart daha güçlü ve 32 çekirdekli Neural Engine ile karşımıza çıkıyor. İşlemcinin 128 GB’a kadar RAM ile özelleştirilebilir olması mükemmel bir performans deneyimi sunulmasını sağlayabilir.

İşlemci hızı 2.5 TB/s gibi daha önce çok karşılaşmadığımız, hayal etmesi bile zor olan bir seviye olarak açıklandı. Ayrıca Ultra Fusion isminde gizli bir özellik tanıtıldı.

M1 Ultra İşlemci

M1 Ultra’da 64 çekirdekli bir grafik birimi yer alıyor bu da M1 işlemciye göre 8 kat daha fazla performans sağlıyor. 5 nm fabrikasyon sürecini temel alan işlemcinin bellek bant genişliği 800 GB/s seviyesinde. İşlemci saniyede 22 trilyon gibi çok uçuk bir işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir