Twitter özel bir VPN hazırladı

Twitter özel bir VPN hazırladı

Twitter özel bir VPN hazırladı

ABONE OL 

Mikro blog platformu Twitter, Rusya’da erişimin tamamen kesilmesinin üzerine Tor teknolojilerini temel alan bir geçiş ağı hazırladı.

Twitter Özel Bir VPN Hazırladı

Rusya’da erişimi tamamen yasaklanan sosyal medya platformu, ülkedeki kullanıcıların erişim sağlayabilmesi amacıyla Tor servislerini temel alan özel bir VPN ağı kurdu. Enterprise Onion Toolkit’in özelleştirilmiş bir versiyonu olarak şifreleme uzmanı Alec Muffet ile birlikte geliştirilmiş olan VPN ağı, yasaklı ülkelerde Twitter’a erişim imkanı sunuyor, hareketlerin takip edilmesini engelliyor.

Erişmek için Twitter Safety adresinde gerekli bağlantı verilmiş durumda.

Twitter Çalışanları Ofislerine Dönüyor

Twitter Çalışanları Ofislerine Dönüyor

Twitter’a uzun süre CEO’luk yapan Jack Dorsey’in istifa etmesinin ardından yeni CEO olarak atanan Parag Agrawal Twitter’a açıklamalarda bulundu. Attığı tweetlerde evden çalışma modelinin bitmeyeceğini ancak çalışanların ofislere döneceği açıklandı.

Agrawal, “Tüm Twitter ofisleri 15 Mart’tan itibaren açılacak. Kendinizi en üretken ve yaratıcı hissettiğiniz yer, çalışacağınız yerdir ve buna tam zamanlı evden çalışma da dahildir.” diyerek isteyen çalışanların evden isteyen çalışanların ofislerden çalışacağının sinyalini vermiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir