Twitch 2020 2. çeyrekte izlenme rekoru kırdı! İnanılmaz rakamlar

 Twitch 2020 2. çeyrekte izlenme rekoru kırdı! İnanılmaz rakamlar

Canlı yayın platformu Twitch 2020 yılının 2. çeyreğinde Korona virüsü salgını döneminde 5 milyar saat izlenmeyi aşarak rekor kırdı.

Son yıllarda oldukça popülerleşen canlı yayın platformları ünlerini arttırmaya devam ediyor. Özellikle e-spor sektörünün gelişmesi ve e-sporcuların büyük çoğunluğunun yayın yapması, turnuvalar düzenlenmesi gibi durumlar yayın platformlarına olan ilgiyi arttırıyor. Geçtiğimiz sene PUBG, Apex Legends gibi oyunlarla büyük izlenme sayılarına ulaşan platformlar bu sene de VALORANT gibi oyunlarla yoluna devam ediyor.

Sektöre duyulan ilgi büyük şirketlerin de iştahını kabartırken Facebook, Youtube gibi platformlar da oyun yayınları için canlı yayın özelliklerini geliştirmeye başladılar. Facebook’un Twitch’teki önemli yayıncıları transfer etmesi, Youtube’un Youtube Gaming Live platformunu kurması bu konuda öne çıkan hamleler. Mixer’in de önemli yayıncıları kadrosuna katması rekabeti oldukça kızıştırdı ancak Twitch’in izlenmelerinin yayınlandığı bir rapor rekabette platformun ne kadar önde olduğunu gözler önüne serdi.

Twitch 2020 2. çeyrekte izlenme rekoru kırdı

Yayınlanan rapora göre Twitch bu yılın birinci çeyreğinde 3,1 milyar saat izlenirken ikinci çeyrekte 5 milyar saatin üstüne çıkarak rekor kırdı.

twitch istatistik

Twitch Dr DisRespect hesabını süresiz banladı haberine ulaşmak için linke tıklayın.

Twitch’te ayrıca birinci çeyrekte 121,4 milyon olan toplam yayın saati, ikinci çeyreğin sonunda 192,7 milyon saate ulaştı.

Youtube Gaming Live izlenme saatleri

youtube istatistik

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir