Twitch Dr DisRespect hesabını süresiz banladı!

Twitch Dr DisRespect hesabını süresiz banladı!

Twitch Dr DisRespect hesabını süresiz banladı!

ABONE OL 

Twitch en önemli ve en çok izlenen yayıncılarından biri olan Dr DisRespect hesabını süresiz olarak banladı. Neden banlandığına dair resmi bir açıklama bulunmazken sebebin bir süredir tartışılan taciz suçlamaları olabileceği düşünülüyor.

Twitch’te 4,5 milyon, Youtube’da 1,6 milyon takipçisi olan Dr DisRespect’in olaylı bir yayıncı olduğu biliniyor. Geçtiğimiz yıl E3 yayınında bir yerden sonra yayınına kalabalık bir tuvalette devam eden yayıncı, ilk olarak bu olaydan sonra banlanmıştı ancak bu durum kısa sürmüştü ve gelen izleyici tepkilerinden sonra yayıncı tekrar platforma geri dönmüştü.

Twitch Dr DisRespect hesabını süresiz banladı!

Genel anlamda olaylı bir yayıncı olan Dr DisRespect, yayınlarında ırkçı söylemlere de sıklıkla yer veriyor ancak izleyicileri bu durumu ofansif mizahına bağlıyor. Twitch’le daha önce bir kontrat imzalayan yayıncının bir anda böyle süresiz olarak banlanması ve platforma geri dönememe ihtimaliyle karşı karşıya olması dikkate değer bir durum.

Twitch’in böylesine büyük izlenme sayılarına ulaşan bir yayıncısını tamamen platformdan uzaklaştırma hamlesini yapıp yapmayacağı ise hala kafalarda bir soru işareti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir