Türkiye’deki Bitcoin ATM’lerinin sayısı – Ekim 2022

Bitcoin ATM sayısı

Türkiye’deki Bitcoin ATM’lerinin sayısı – Ekim 2022

ABONE OL 

Ülkemizde kripto para ATM’leri tıpkı banka ATM’leri kadar ilgi görmeye başladı. Birçok kişi Türkiye’deki Bitcoin ATM‘lerinin sayısını ve yerini merak ediyor. Biz de sizlere bu konu hakkındaki detaylardan bahsedeceğiz.

Türkiye’deki Bitcoin ATM’leri Hangi Şehirlerde?

Bitcoin her ne kadar 20 bin dolar seviyelerine yer alsa da hala büyük ilgi görüyor. Bitcoin ATM’leri de giderek yaygınlaşıyor ve kısa sürede Bitcoin ve diğer altcoin’lerden alma imkanını yatırımcılara veriyor.

Coin ATM Radar verilerine göre Türkiye’deki Bitcoin ATM’leri sayısı 16. Bu Bitcoin ATM’lerinin 12 tanesi İstanbul‘da yer alıyor. Diğer Bitcoin ATM’leri ise Ankara, Antalya, Mersin, Bursa ve İzmir‘de yer alıyor.

Türkiye’deki Bitcoin ATM’lerinin sayısı – Ekim 2022

Bitcoin Enflasyondan Kurtulacak mı?

Bitcoin ve enflasyon ilişkisi sıklıkla konuşulan konular arasında yer alıyor. Enflasyonun Bitcoin’e olan etkisi de yaklaşık 1 yıldır açıkça görülüyor. SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci de bu konuda bir açıklama yaptı.

Bu açıklamasında Bitcoin cüzdan sayısının 1 milyara ulaşmasıyla birlikte Bitcoin’in enflasyondan kurtulacağını açıkladı. Dünyada yaşanan enflasyon sebebiyle birçok para biriminin değer kaybetmesi, değerini koruyan bir varlık ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Bu konuda Bitcoin’in büyük ilgi gördüğü ve kripto para piyasasının 2.5 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşması her şeyi açıkça gösteriyor.

Bitcoin cüzdan sayısının 1 milyara ulaşmasıyla birlikte kripto para piyasasının tamamen olgunlaşacağını ifade eden Scaramucci, şu an da piyasanın henüz olgunlaşmadığını düşünüyor. Scaramucci, açıklamasında şu an da 300 milyon Bitcoin cüzdanı olduğunu ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir