TOGG seri üretim tarihi açıklandı!

TOGG seri üretim

TOGG seri üretim tarihi açıklandı!

ABONE OL 

Türkiye’nin yerli otomobil projesi TOGG için seri üretim tarihi açıklandı. TOGG resmi Twitter hesabından yapılan duyuru ile müjde verildi.

İşte TOGG Seri Üretim Tarihi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek olan TOGG markalı yer araç için seri üretim tarihi açıklandı. Yapılan açıklamaya göre 2022 yılının sonunda seri üretim başlayacak. Tam elektrikli olacak olan TOGG araçları için fabrika inşaatı yaklaşık 1 yıl öncesinde başlamıştı.

TOGG Sermaye Artırımına Gitmişti

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), gelişmelerini bir bir duyurmaya devam ediyor. 8 Mayıs tarihinde TOGG Europe GmbH ismiyle Avrupa şirketinin kurulduğu açıklanmıştı. Resmi Twitter hesabından yapılan duyuru ile 150 milyon TL olan ödenmiş sermayenin 966 milyon 774 bin TL‘ye yükseltildiği açıklanmıştı.

18 Nisan tarihinde C-SUV modelinde iF Design Award 2021‘de Profesyonel Konsept ödülünü kazanan şirket, şimdi de Avrupa şirketini kurarak bir adım daha attı. TOGG resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyurulan şirketin ismi TOGG Europe GmbH olarak açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.