Japonya internet hızında rekor kırdı!

Japonya internet hızı

Japonya internet hızında rekor kırdı!

ABONE OL 

Teknoloji konusunda dünyada önde gelen ülkelerden olan Japonya‘nın internet hızında rekor kırdığı ortaya çıktı. Ulaşılan seviye ise ülkemiz interneti ile kıyaslandığında fark daha iyi anlaşılıyor.

Japonya İnternet Hızı Rekor Kırdı!

Japonya internet hızında bir rekor kırdı. Optik Fiber İletişim Konferansı’nda Japon mühendisler tarafından bir makale yayınlandı. Yayınlanan makalede 319 terabit internet hızına ulaşıldığı açıklandı. Bu seviye dünya rekoru olarak kayıtlara geçti. Ülkemizde ise internet sağlayıcıları tarafından 16 megabit internet satışı gerçekleştiriliyor.

Bir önceki rekor ise 2020 yılında açıklanan 178 terabit olarak kayıtlara geçmişti. Elde edilen 319 terabit hızındaki internete ulaşmak için birkaç farklı yöntem birleştirildi ve bu hıza erişildi. Bu internet hızının erişildiği sistem ile tüketicilere yalnızca 10 gigabit hızında bir internet sağlayacağı da belirtildi. NASA’da ise 400 gigabit hızında internet kullanıldığını belirtmek gerekiyor.

Japonya internet hızında rekor kırdı!

Starlink İnternet Hızı Hedefi Elon Musk Tarafından Açıklandı

Elon Musk resmi Twitter hesabından Starlink hızı hakkında açıklama yaptı. Bir takipçisinin Starlink hizmeti hakkında açıklama yapması ve aldığı hızı paylaşması üzerine bu yıl içerisinde hızın iki katına çıkarak 300 Mbps‘e yükseleceğini ve gecikmenin yaklaşık olarak 20 ms seviyelerine düşürüleceğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.