Xiaomi Apple’ı geride bıraktı ve 2. sıraya yerleşti

Xiaomi Apple

Xiaomi Apple’ı geride bıraktı ve 2. sıraya yerleşti

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, kısa mazisiyle birçok akıllı telefon üreticisini geride bırakarak 2021 yılının ikinci çeyreğinden en büyük 2. akıllı telefon üreticisi oldu. Şirket, Apple‘ı da geride bıraktı.

Xiaomi Apple’ı Geride Bıraktı!

Canalys isimli araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmada 2021 yılının ikinci çeyreğinde Samsung‘un hemen ardından yüzde 17‘lik bir oranla Xiaomi geldi. Bu çeyrek raporundan en dikkat çeken marka Xiaomi oldu. Bir önceki çeyreğe göre yüzde 83‘lük bir artış yapan Çin merkezli teknoloji şirketinin ardından da teknoloji devi Apple geliyor.

Xiaomi Mi 11X serisi
Xiaomi Apple’ı geride bıraktı ve 2. sıraya yerleşti

İşte teknoloji şirketlerinin akıllı telefon alanındaki sıralamaları (2021 yılı ikinci çeyrek):

  • Samsung – yüzde 19
  • Xiaomi – yüzde 17
  • Apple – yüzde 14
  • Oppo – yüzde 10
  • Vivo – yüzde 10

Xiaomi‘nin yakalamış olduğu yükseliş ivmesini daha öncede Huawei yakalamış ancak ABD ambargoları sebebiyle ilk 5’te bile yer almıyor.

Xiaomi Akıllı Telefon Üretimi için İnsansız Fabrika Hedefliyor

Mazisi oldukça kısa ancak yaptığı çıkışlarla en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Xiaomi, şimdi büyük bir adım daha atıyor. Bu adımda en az sayıda insanın çalışacağı bir fabrika açacak olan şirket, her üç saniye bir akıllı telefon üretimi hedefliyor.

Bu üretim gerçekleştirilebilirse eğer bir rekor elde edilmiş olacak. Ayrıca Xiaomi, yılda 10 milyon akıllı telefon hedefine ulaşmak istiyor. İnşaatı başlayan fabrikanın 2023 yılından itibaren üretime geçeceği ve şirkete yılda 9.3 milyar dolarlık bir gelir sağlaması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.