TOGG için tarih verildi!

 TOGG için tarih verildi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) çalışmaları tam gaz sürüyor. TOGG fabrikasının inşaatı sürerken Teknoloji ve Sanayii Bakanı Mustafa Varank, TOGG modellerinin piyasaya sürüleceğini tarihi açıkladı.

TOGG Sevkiyat Tarihi Verildi

Merakla beklenen TOGG modellerine dair en son açıklama Teknoloji ve Sanayii Bakanı Mustafa Varank‘tan geldi. Varank, lansmanda söylenildiği gibi 2022 yılının sonlarında sevkiyatların başlayacağını duyurdu. Araç elektrikli bir model olduğu için en önemli parçası olan pilin ilk olarak ithal olacağını belirtti.

Araçların ilk piyasaya sürüleceği zaman yerlilik oranının yüzde 50’nin üzerinde olacağını belirten Mustafa Varank, ilerleyen yıllarda yerlilik oranını yüzde 65‘e çıkacağını belirtti.

TOGG için tarih verildi!

TOGG İlk Ödülünü Almıştı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilecek olan TOGG ilk ödülünü aldı. Volkswagen ve Mercedes-Benz’in eski baş tasarımcısı Murat Günak önderliğinde Pininfarina tarafından 150 saatlik bir çalışma sonucunda çizilen TOGG C-SUV modeli iF Design Award 2021‘de Profesyonel Konsept ödülü kazandı.

TOGG Meteoroloji Genel Müdürlüğü Anlaşması İmzalanmıştı

TOGG tarafından üretilecek araçlarda hava durumu ile ilgili detaylı verilerin Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nden alınmasına yönelik anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşma TOGG resmi Twitter hesabından paylaşıldı:

”Veriyi konfor ve güvenliğe dönüştürme konusunda da ülkemizde öncü olacağız. MGM ile yaptığımız anlaşma sayesinde işleyeceğimiz verilerle kullanıcılarımıza hava durumuna göre rota önerilerini, yolculuk güzergahında ve şarj istasyonlarındaki son hava durumunu sunacağız.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir