2021’de 5G destekli telefon satışında lider Apple!

 2021’de 5G destekli telefon satışında lider Apple!

Şirketler bu hafta içerisinde 2021 yılının ilk çeyrek raporunu açıklamaya başladı. Şirketler verilerini açıklarken Strategy Analytics tarafından yapılan detaylı araştırmayla birlikte akıllı telefon satışlarındaki dikkat çekici noktalar ortaya çıkıyor.

5G Destekli Telefon Satışında Lider Apple!

Canalys tarafından yapılan araştırmada 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok akıllı telefon satan şirketin Samsung olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Şimdi Strategy Analytics tarafından hazırlanan rapora göre 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok 5G destekli telefon satan şirketin Apple olduğu ortaya çıktı.

Normale göre 1 ay gecikmeli satışa sunulan 5G destekli iPhone 12 serisi, satış başarılarını sürdürüyor. Apple her ne kadar Samsung‘un gerisinde kalsa da 5G destekli telefon satışlarında liderliğini koruyor. Her iki şirket tarafından uygulanan fiyat politikalarının farklılığı da bu rapor detaylarını ciddi bir şekilde etkiliyor.

2021’de 5G destekli telefon satışında lider Apple!

2021 Yılı İlk Çeyrek Telefon Satış Raporu Detayları

Canalys tarafından yapılan araştırmaya göre 2021 yılının ilk çeyreğinde 347.4 milyon adet akıllı telefon satıldı. Şirket bazında da satışları gösteren rapora göre ilk çeyrekte en çok akıllı telefon satan şirket Samsung oldu. Samsung’u ise Apple takip ediyor.

  • Samsung 76.5 milyon adet
  • Apple 52.4 milyon adet
  • Xiaomi49 milyon adet
  • Oppo 37.4 milyon adet
  • Vivo 36 milyon adet
  • Diğer şirketler – 95.9 milyon adet

Listede olmamasıyla dikkatleri çeken Huawei, aynı dönemde 18.6 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirebildi. Honor’un satılmasıyla birlikte gerilemeye başlayan Huawei’nin raporundaki konumu gerilediğini kanıtlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir