TikTok videosu çekmeye çalışan 5 yaşındaki çocuk gözünden oldu!

 TikTok videosu çekmeye çalışan 5 yaşındaki çocuk gözünden oldu!

TikTok bazı insanların hayatına bir şeyler katıyor ancak bazen ciddi kazalara sebep olabiliyor.

5 yaşındaki Çınar Ortakçı, TikTok platformuna videoları takip ederken yeni bir akımı merak edip denemeye çalışırken sağ göz merceğini kaybetti. Fenomenler tarafından ortaya çıkarılan bıçakla soda kapağı açma akımından etkilenen Çınar, kendi videosunu çekmeye çalışırken maalesef gözünden oldu.

TikTok akımı beş yaşındaki çocuğu gözünden etti!

TikTok videosu çekmeye çalışan 5 yaşındaki çocuk gözünden oldu!

Olay sonrasında konuşan baba Ramazan Ortakçı “Doktorlar şu anda oğlumun gözünün görmesi ile ilgili net bir şey söyleyemiyorlar. Oğlumun normalde de izlediği videoları takip ediyoruz. TikTok uygulamasında o videoyu izlediğini bilmiyorduk. Yeni çıkan ‘soda açma akımı’nı izliyor ve hemen kendisi de yapıyor. Devletimizden bu tarz uygulamaların kapatılmasını ve sansür istiyorum.” açıklamasını yaptı.

Çınar’ın annesi ise “Bugün ‘soda açma akımı’ başka bir gün başka bir akım çıkacak. Videoda yetişkinler bıçak yardımıyla patlatıp açıyorlar, çocuklar da kaşıkla vurup patlatıp açıyorlar. Benim çocuğum da kaşıkla patlatıp açtı. Bu olay 3 saniyelik. Bana kimse kızmasın, ‘çocuğu nasıl görmedin’ demesin. Oğlum daha önceden izlediği videoları uygulardı ama güzel, canlandırma ve tiyatral içerikli videolar çekiyorduk. Patlayan soda şişesi boğazına gelebilirdi. Şu an bana ‘yeni bir göz nakil yapacağız’ deseler; ben kendi gözümü vereceğim. Ben oğlumla ilgilenen onunla çocuk olup vakit geçiren bir anneyim. Devletimiz bu konuya el atsın, Meclisimizde karar alınsın. Sosyal medyanın faydası var ama zararı daha çok.” açıklamalarını yaptı.

Benim şahsi fikrim ise küçük bir çocuğa, TikTok gibi 5 yaşında bir çocuğa kesinlikle uygun olmayan bir platformda ne kadar tiyatral içerikler gösterilse de öyle bir platformda gezinme izni veren ebeveynler kazanın suçunu, akımı yaratan fenomenlerden ve insanların özgürce içerik üretmesine izin veren TikTok platformundan önce kendilerinde aramalı.

Durum ne olursa olsun 5 yaşında ve muhtemelen kendi telefonuna sahip olmayan bir çocuk, annesinin ya da babasının telefonundan bu içeriklere ulaşıyor ve tehlikeli akımları deneyecek uygun anı yakalıyorsa ebeveynler suçu kimseye atmamalı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir