TikTok 2 milyar indirmeye ulaştı

TikTok 2 milyar indirmeye ulaştı

ABONE OL 

2019 yılının çıkış yapan uygulamaları arasında liderliğini sürdüren TikTok, 2020 yılında da aynı performansını gösteriyor. TikTok mobil uygulaması 2 milyar indirmeye ulaştı. Özellikle Korona virüsünün yaygınlaşması ile TikTok daha fazla kullanıcı kazanmaya başladı.

TikTok rekora doymuyor. Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan TikTok, App Store ve Play Store’da toplam 2 milyar indirmeyi geçti. Sensor Tower‘ın verilerine göre Korona virüsü sayesinde uygulama indirmeleri adeta şaha kalktı.

TikTok 2 Milyar İndirmeye Ulaştı

TikTok 2 milyar indirmeyi geçti

Özellikle virüsün etkin bir şekilde dünyaya yayıldığı 2020 yılının ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğin neredeyse 2 katı indirmeye ulaştı. 2020 yılının ilk çeyreğinde 315 milyon indirmeyle kendi rekorunu kırdı.

TikTok gelir olarak bakıldığında en çok geliri App Store üzerinden elde etti. App Store‘dan 435.3 milyon dolar gelir elde eden TikTok, Play Store üzerinden 21.4 milyon dolar gelir etti. TikTok 2 milyar indirmenin ardından gelirinin %72’sini App Store üzerinden gerçekleştirdi.

TikTok ve Blockchain

TikTok, Blockchain’i kullanmak istiyor ancak henüz ne amaçla kullanacağı bilinmiyor. İlk akıllara gelen kullanım alanı ise kullanıcıların verilerinin Blockchain teknolojisi ile doğrulamasının yapılmasıdır. TikTok, Blockchain dışında yapay zeka sayesinde Deepfake videolarını da bünyesinde istemiyor. Bu sebepten dolayı güncel teknolojilerden yardım almak istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.