Thodex kurucusu Fatih Özer yakalandı!

Thodex CEO'su kırmızı bülten

Thodex kurucusu Fatih Özer yakalandı!

ABONE OL 

Thodex isimli kripto para borsasının kurucusu Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandı. Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesi için sürecin başladığı açıklandı.

Thodex Kurucusu Yakalandı

Ülkemizde birçok kişinin mağdur olmasına sebep olan Fatih Özer, Arnavutluk’un Vlora şehrinde yakalandı. Birçok ünlü ismin de reklamlarında yer aldığı Thodex borsası, ardından onbinlerce mağdur bırakmıştı.

Fatih Özer borsanın soğuk cüzdanlarını da yanına alarak yurt dışına kaçmasıyla birlikte yeni bir süreç başlatılmıştı. Arnavutluk Polisi tarafından yakalanan Özer’in ülkemize iadesi için çalışmalara başlandığı da İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

Thodex’in kırmızı bültenle aranan kurucusu firari Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandı, Emniyet tarafından Türkiye’ye iade işlemlerine başlandı.

Thodex mağdurları
Thodex kurucusu Fatih Özer yakalandı!

Thodex Bitcoin’leri Zamanla Çekmiş

Thodex geçtiğimiz yıl faaliyetlerini durdurduğunu açıklamış ve CEO’su Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçmıştı. Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada 108 milyon dolarlık kripto para varlığın Faruk Fatih Özer’in kontrolünde olduğu belirtilmişti.

Bugün ortaya çıkan bir veri dikkatlerden kaçmadı. Blockchain analiz şirketi Whitestream yaptığı araştırmada Thodex borsasının Ağustos 2020 ve Şubat 2021 tarihleri arasında Kraken’e 5.000 Bitcoin gönderdiğini ortaya çıkardı. Gönderilen Bitcoin’lerin o günkü değeri 125 milyon dolarken bugünkü değeri ise 289 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Thodex Mağdurları Ne Kadar Kayıp Yaşadı?

Kullanıcılardan gelen cüzdan adresleri detaylı bir şekilde incelendi ve Thodex mağduriyetinin yaklaşık 150 milyon dolar olduğunu ortaya çıkardı. Basında yer alan ve tüm kripto para piyasasını sert dille eleştirmeye sebep olan 2 milyar dolar ifadesinin yanlış olduğu kanıtlanmış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir