Haftalık Teknik Analiz #61 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #61 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #61

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin geçen hafta kanalın dışına çıkması ile yükseliş şansını zora sokmuştu bu nedenle 19 bin doların test edilebileceğini belirtmiştik ve öyle de oldu. Burası sağlam bir destek ancak Bitcoin’in fiyat hareketleri bu desteğin çok güven vermeyeceğini gösteriyor.

Destek kırılır ise grafikte gözüken 11 bin dolara kadar giden bir boşluk olacak. 11 bin dolar – 14 bin dolar arasına kadar düşmesi mümkün. 19 bin 300 dolar desteği hayati önem taşıyacak. Yükseliş senaryosunda ise tekrar 22 bin dolar ve 24 bin dolar dirençleri ile karşılaşacak. 24 bin dolar üzeri günlük kapanış yapması gerekecek. Şu durumda bu senaryonun olması daha zor anca mümkün. Dolayısıyla bu seviyelere dikkat etmek gerekli.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum, 1.450 dolar desteğinde ve Bitcoin’in hareketine bağlı olarak yön tayin edecek. Market genel olarak güvensizken Ethereum veya altlardan önemli bir hareket beklentisi bulunmuyor. 1.450 dolar kırılır ise 1.250 dolar sağlam olmayan bir destek ve akabinde tekrar 1.000 dolar seviyesi mümkün. Düşüş yaşanır ise bu desteklere kolayca inebilecek bir görüntüsü bulunuyor. Yükseliş halinde 1.650 dolar kırılması gerekli. Buranın üzerinde kapanışlar 2.000 dolar yolunu açacaktır.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir