Thodex Kraken’e 125 milyon dolar değerinde Bitcoin göndermiş!

 Thodex Kraken’e 125 milyon dolar değerinde Bitcoin göndermiş!

Ülkemizde yaşanan ve on binlerce kişinin mağdur olmasına sebep olan Thodex olayıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Bu detaylara göre Thodex, faaliyetlerini durdurma açıklamalarını yapmadan önce dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Kraken’e 5.000 Bitcoin göndermiş.

Thodex Bitcoin’leri Zamanla Çekmiş

Thodex geçtiğimiz haftalarda faaliyetlerini durdurduğunu açıklamış ve CEO’su Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçmıştı. Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada 108 milyon dolarlık kripto para varlığın Faruk Fatih Özer’in kontrolünde olduğu belirtilmişti.

Bugün ortaya çıkan bir veri dikkatlerden kaçmadı. Blockchain analiz şirketi Whitestream yaptığı araştırmada Thodex borsasının Ağustos 2020 ve Şubat 2021 tarihleri arasında Kraken’e 5.000 Bitcoin gönderdiğini ortaya çıkardı. Gönderilen Bitcoin’lerin o günkü değeri 125 milyon dolarken bugünkü değeri ise 289 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Thodex Kraken’e 125 milyon dolar değerinde Bitcoin göndermiş!

Thodex Mağdurları Ne Kadar Kayıp Yaşadı?

Kullanıcılardan gelen cüzdan adresleri detaylı bir şekilde incelendi ve Thodex mağduriyetinin yaklaşık 150 milyon dolar olduğunu ortaya çıkardı. Basında yer alan ve tüm kripto para piyasasını sert dille eleştirmeye sebep olan 2 milyar dolar ifadesinin yanlış olduğu kanıtlanmış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir