Coingecko verilerine göre DeFi hacmi 100 milyar doları aştı

 Coingecko verilerine göre DeFi hacmi 100 milyar doları aştı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların hacmi 67 milyar doları aştı. DeFi hacmi hem DeFi Pulse adresinden hem de Coingecko adresinden takip edilebiliyor. Ancak her iki sitenin de verileri birbirinden farklı. DeFi Pulse verilerine göre 67 milyar dolar olan hacim, Coingecko verilerine göre 119 milyar doları aşmış durumda.

DeFi Hacmi Artışını Sürdürüyor

Son günlerde yaşanan artışla birlikte DeFi token’larda da hacim ve değer artışı gözlerden kaçmıyor. DeFi token’larındaki kilitli varlıkların toplam miktarı 67.35 milyar dolara ulaştı.

DeFi hacmi – DeFiPulse adresinden alınmıştır

Ancak DeFiPulse tarafından paylaşılan veriler dışında Coingecko adresinde de DeFi verileri yer alıyor. Bu iki internet sitesindeki verilerde birbirleriyle örtüşmüyor. Coingecko verilerine göre DeFi token’larındaki kilitli varlıkların büyüklüğü 119.2 milyar dolar seviyelerindeyken DeFiPulse verilerine göre kilitli varlıkların büyüklüğü 67.35 milyar dolar olarak olduğu görünüyor.

DeFiPulse verilerine göre en yüksek hacme sahip olan token’ların Maker, Aave, Compound, Uniswap ve Curve Finance olduğu görülüyor. 22 Nisan tarihinde DeFi hakkında hazırladığımız haberde hacim 61 milyar doları aşmıştı.

DeFiPulse adresinden alınmıştır

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir