Bill Maher kripto para sektörünü saadet zinciri olarak nitelendirdi

 Bill Maher kripto para sektörünü saadet zinciri olarak nitelendirdi

Amerikalı program sunucusu ve komedyen Bill Maher, Real Time isimli programa katıldı. Bu programda kripto para sektörünü saadet zinciri olarak nitelendirip 2009’daki Mortgage sebebiyle dünyada yaşanan ekonomik krizinde bu sebeple başladığını belirtti.

Bill Maher Kripto Para Sektörünü Eleştirdi

Bill Maher, Real Time programında birtakım açıklamalarda bulundu ve kripto paraları eleştirdi. Temel sorunun ekonomik değil psikolojik olduğunu belirten Maher, Mortgage krizinin sebebinin gerçek ev değerleri olmadığını belirterek ev değerlerinin ulaşabileceği maksimum seviyelerin görüldüğü ve bununda krize sebep olduğunu belirtti.

Temel sorunun ekonomik değil psikolojik olduğunu belirten Maher, sanal dünyada büyüyen insanların bir süre böyle yaşayabileceklerine inandıklarını ifade etti.

Bill Maher, Warren Buffet’ın ”Kripto paralara yaptığı temelde hiçbir değeri yok ve hiçbir şey üretmiyorlar. Umduğunuz şey bir başkasının gelip size daha sonra onlar için daha fazla para ödemesi. Değer açısından: sıfır.” eleştirisine katıldığını da ifade etti.

Kripto para madenciliği için de ‘en güçlü sistemi kuran en fazla kazanır’ şeklinde nitelendiren Maher, bu sistemin yalnızca en zenginleri ödüllendireceğini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir