Kripto paralar MASAK kapsamına alındı!

Kripto paralar MASAK

Kripto paralar MASAK kapsamına alındı!

ABONE OL 

Kripto paralar ile ilgili ülkemizde yeni kararlar alındı. Daha önce kripto paralar ile ödeme yasaklanmıştı. Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan 31471 sayılı yönetmelik ile kripto paralar MASAK kapsamına alındı.

Kripto Paralar MASAK Kapsamında!

Resmi Gazete’de kripto paralar ile ilgili yeni bir yönetmelik yayınlandı. Bu yönetmelik ile kripto paralar MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) kapsamına alındı. Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik başlığıyla hali hazırda var olan bu yönetmeliğe kripto paralarda bent olarak eklendi.

Kripto paralar MASAK kapsamına alındı!

Yönetmelik şu andan itibaren yürürlüğe girdi. Yönetmelik hükümlerinin Hazine ve Maliye Bakanı tarafından yürütüleceği belirtildi. Bu karara göre kripto para platfomlarında belirli bir tutarın üzerinde kimlik tespiti yapılabilecek.

Kripto Para ile Ödeme Yasaklanmıştı!

Resmi Gazete‘de yayınlanan 31456 sayılı yönetmeliğe göre kripto para ile ödeme yasaklandı. Daha öncede Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Kripto para ile ödeme sunan hizmeti sunan girişimler 30 Nisan’dan itibaren bu hizmetlerini sunamayacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.