Çin devleti Bitcoin madenciliğine başladı!

 Çin devleti Bitcoin madenciliğine başladı!

Bitcoin dünyada giderek popülerleşirken bugün ortaya çıkan olay, Bitcoin ve Bitcoin madenciliğinin önemini açık bir şekilde ortaya çıkarıyor. Çin Halk Cumhuriyeti resmen Bitcoin madenciliğine başladı.

Çin Devleti Bitcoin Madenciliği Sektörüne Girdi

Çin devletine bağlı PengPai isimli televizyon kanalında konuşan gazeteci Colin Wu, Çin devletinin Bitcoin madenciliğine başladığını söyledi. Çin Özel Blockchain Komitesi Başkanı Yu Jianing, kripto para madenciliğine enerji tüketimi konusunda olumsuz bakılsa da bunun bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

Daha önce vatandaşlarına ”Bitcoin ile değil Blockchain teknolojisi ile ilgilenin” diyen Çin Halk Cumhuriyeti’nin Bitcoin madenciliğine başlamasına anlam verilemedi. Ayrıca Dijital Yuan çalışmalarının da hızlı bir şekilde sürdürüldüğü şu günlerde bu açıklama akıllarda soru işareti bıraktı.

Dünyadaki Bitcoin madencilik sektörünün büyük bir kısmını oluşturan Çin’in resmi olarak Bitcoin madenciliği yapmasına yönelik diğer ülkelerden henüz bir açıklama gelmedi.

Çin’den Dijital Yuan Cüzdanı Hamlesi

Çin, 2 yıldır Dijital Yuan çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu konuda birçok devlete öncülük eden Çin, Dijital Yuan airdrop etkinliği bile yapmıştı. Şimdi ise Pekin ve Şangay‘da yaşayan vatandaşlara belirlenen 6 bankadan Dijital Yuan cüzdanı başvurusu yapma olanağı sağandı. Bu da Dijital Yuan‘ın giderek yaygınlaşması konusunda ciddi bir gelişme olarak açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir