Thodex CEO’su kırmızı bültenle aranmaya başlandı!

 Thodex CEO’su kırmızı bültenle aranmaya başlandı!

Yerli kripto para borsası olan Thodex‘in yaklaşık 3 gündür süren şüpheli hareketleri ve CEO’nun yurt dışına çıkması üzerine hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldı.

Thodex CEO’su Kırmızı Bültenle Aranıyor

Yerli kripto para borsalarından olan Thodex, ardında birçok mağdur bırakarak faaliyetlerini sona erdirdi. CEO Faruk Fatih Özer’in de 19 Nisan tarihinde Arnavutluk’a gittiği tespit edildi. Bunun ardından Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı ve Faruk Fatih Özer hakkında Interpol‘den kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldığını belirtti.

Bugün 8 ilde yapılan operasyonla Thodex ile ilişkisi bulunan 78 kişi gözaltına alınmıştı.

Thodex CEO’su kırmızı bültenle aranmaya başlandı!

İşte Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama:

”Arnavutluk’a kaçan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih ÖZER hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 22.04.2021 tarihi akşam saatlerinde Genel Müdürlüğümüze kırmızı bülten talebinin iletilmesi üzerine İnterpol nezdinde işlemler derhal başlatılmış ve 23.04.2021 tarihi saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkarılmıştır.

Ayrıca kırmızı bülten işlemleri yürütülürken söz konusu şahsın yakalanması ve gözlem altına alınması için dün gündüz saatlerinde Emniyet Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Aktaş Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu da yine dün akşam saatlerinde Arnavutluk İçişleri Bakanı Sn. Bledar Cuci ile telefon görüşmesi yapmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir