3 yeni Ethereum ETF’si başladı!

Ethereum ETF

3 yeni Ethereum ETF’si başladı!

ABONE OL 

Kripto paraların Borsa Yatırım Fonu olarak ulusal borsalarda listelenip alım satıma açılma işlemleri devam ediyor. Kanada’da geçtiğimiz aylarda dünyanın ilk Bitcoin ETF’si kabul edilmişti. Şimdi yine Kanada’da üç yeni Ethereum ETF’si başlatıldı.

Ethereum ETF’leri Başladı!

Galaxy, Purpose ve Evolve isimli üç yeni Ethereum ETF’si kabul edildi ve başlatıldı. Bloomberg ETF Analisti Eric Balchunas tarafından Twitter’dan paylaşılan verilerde bu üç ETF’nin ilk gün ulaştıkları hacimler:

  1. ETHX (Galaxy): $21M
  2. ETHH (Purpose): $19M
  3. ETHR (Evolve): $3M

Ulaşılan hacimler yine Kanada‘da kabul edilen dünyanın ilk Bitcoin ETF‘sinin hacminin beşte biri olarak kayıtlara geçti.

3 yeni Ethereum ETF’si başladı!

JP Morgan Bitcoin ETF Uyarısı Yapmıştı

Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) getirilerinin diğer yatırım araçlarına göre daha yüksek oranlı olması Bitcoin’e olan ilgiyi daha fazla arttırıyor. Diğer yatırım araçlarında yıllık yüzde 5 ile 10 arasında olan getiri, Bitcoin vadeli işlemlerinde yüzde 25 seviyelerinde seyrediyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin ETF’leri dikkat çekiyor.

JP Morgan Bitcoin ETF’sine dikkat çekerek ABD’de kabul edilecek bir Bitcoin ETF’sinin Bitcoin vadeli işlem getirilerini düşürebileceğini belirtti. Hali hazırda ABD’de kabul bekleyen bir Bitcoin ETF’si bulunuyor. Eğer bu Bitcoin ETF’si kabul edilip işleme açılırsa ABD’deki ilk Bitcoin ETF’si olarak tarihe geçecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir